szkola

Dzień
NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO
27-go LUTEGO

Konspekt Lekcji Do pobrania.

KONKURS PLASTYCZNY „ARKTYCZNA PRZYGODA”

Arktyka to unikatowa, mroźna kraina. Jest domem dla gatunków zwierząt, których nie da się spotkać w żadnym innym miejscu na Ziemi. Największą popularnością wśród mieszkańców bieguna północnego cieszy się oczywiście niedźwiedź polarny. 27 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Stanowi on idealny powód do rozmów z dziećmi na temat topnienia lodowców i ochrony naturalnego środowiska. Z tej okazji Wiarygodne Przedszkole organizuje konkurs plastyczny dla wszystkich grup przedszkolnych będących Laureatami Programu.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

ARKTYCZNA PRZYGODA

Serdecznie zachęcamy Przedszkolaków do wysyłania samodzielnie wykonanych prac!
Interpretacja i sposób wykonania jest dowolny. Techniki plastyczne to rysunek, malunek, wyklejanka, wydzieranka, grafika itp. Komisja oceni pomysłowość, poziom artystyczny, pracochłonność i nawiązanie do tematu Arktyki. Limit to jedna praca na grupę.
Na autorów najpiękniejszych Arktycznych Przygód czekają ciekawe nagrody w postaci zestawów książek i audiobooków oraz dyplomy.
Na prace czekamy do 30 marca 2017 roku. Wyróżnione grupy zostaną wyłonione do 31 marca br.

Prace prosimy wysyłać na adres:

Wiarygodna Firma
pl. Strzelecki 25
50-224 Wrocław

Regulamin: http://wiarygodneprzedszkole.pl/wp-content/uploads/2017/02/regulamin-konkurs-przedszkole.pdf

27 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Te białe, puchate stworzenia wzbudzają olbrzymią sympatię nie tylko wśród dzieci. Niedźwiedzie polarne znajdują się w rejestrze gatunków narażonych na wyginięcie. Ich święto to znakomita okazja do poruszenia z przedszkolakami tematu ochrony środowiska i zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Z tej okazji przygotowaliśmy Pakiet "Dzień Niedźwiedzia Polarnego" dla każdego przedszkola, będącego Laureatem naszego Programu. Znajdują się tam informacje, ćwiczenia, zabawy i ciekawostki dotyczące tych sympatycznych stworzeń oraz zagrożeń jakie niesie dla nich globalne ocieplenie.

Dla każdego przedszkolaka, który ukończy lekcję Wiarygodnego Przedszkola, przygotowaliśmy do wydrukowania "Dyplom wiedzy o Arktyce". Wszystkie materiały znajdują się pod linkiem: Lekcja Niedźwiedź Polarny

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce - grupa „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego "Kolorowe Kredki" w Łodzi

II miejsce - grupa „Myszki” z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sztumie

III miejsce - grupa "Iskierki" z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze, grupa "Żabki" z Niepublicznego Przedszkola "Bajkowa Kraina" z oddziałami integracyjnymi oraz grupa "Biedronki" z Przedszkola Publicznego nr 3 w Kamiennej Górze (ex aequo)