szkola
przezdszkole
firma
esklep
stacja
gmina

Konkurs Arktyczna PRZYGODA

Do wygrania Zestaw KSIĄŻEK w tematyce konkursu

DOBREJ ZABAWY

Prace ręczne • Dyplom • Doświadczenia • Materiały do lekcji • Kolorowanka

Dzień
NIEDŹWIEDZIA POLARNEGO
27-go LUTEGO

Konspekt Lekcji Do pobrania.

PREV
NEXT

KONKURS PLASTYCZNY „ARKTYCZNA PRZYGODA”

Arktyka to unikatowa, mroźna kraina. Jest domem dla gatunków zwierząt, których nie da się spotkać w żadnym innym miejscu na Ziemi. Największą popularnością wśród mieszkańców bieguna północnego cieszy się oczywiście niedźwiedź polarny. 27 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Stanowi on idealny powód do rozmów z dziećmi na temat topnienia lodowców i ochrony naturalnego środowiska. Z tej okazji Wiarygodne Przedszkole organizuje konkurs plastyczny dla wszystkich grup przedszkolnych będących Laureatami Programu.

Dzień Niedźwiedzia Polarnego

KONKURS

ARKTYCZNA PRZYGODA

ARKTYCZNA PRZYGODA
Serdecznie zachęcamy Przedszkolaków do wysyłania samodzielnie wykonanych prac!
Interpretacja i sposób wykonania jest dowolny. Techniki plastyczne to rysunek, malunek, wyklejanka, wydzieranka, grafika itp. Komisja oceni pomysłowość, poziom artystyczny, pracochłonność i nawiązanie do tematu Arktyki. Limit to jedna praca na grupę.
Na autorów najpiękniejszych Arktycznych Przygód czekają ciekawe nagrody w postaci zestawów książek i audiobooków oraz dyplomy.
Na prace czekamy do 30 marca 2017 roku. Wyróżnione grupy zostaną wyłonione do 31 marca br.

Prace prosimy wysyłać na adres:

Wiarygodna Firma
pl. Strzelecki 25
50-224 Wrocław

 

Regulamin: http://wiarygodneprzedszkole.pl/wp-content/uploads/2017/02/regulamin-konkurs-przedszkole.pdf

 

 27 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Te białe, puchate stworzenia wzbudzają olbrzymią sympatię nie tylko wśród dzieci. Niedźwiedzie polarne znajdują się w rejestrze gatunków narażonych na wyginięcie. Ich święto to znakomita okazja do poruszenia z przedszkolakami tematu ochrony środowiska i zwrócenie uwagi na wpływ człowieka na środowisko naturalne.

Z tej okazji przygotowaliśmy Pakiet "Dzień Niedźwiedzia Polarnego" dla każdego przedszkola, będącego Laureatem naszego Programu. Znajdują się tam informacje, ćwiczenia, zabawy i ciekawostki dotyczące tych sympatycznych stworzeń oraz zagrożeń jakie niesie dla nich globalne ocieplenie.

Dla każdego przedszkolaka, który ukończy lekcję Wiarygodnego Przedszkola, przygotowaliśmy do wydrukowania "Dyplom wiedzy o Arktyce". Wszystkie materiały znajdują się pod linkiem: Lekcja Niedźwiedź Polarny

 

 

WYNIKI KONKURSU:

I miejsce - grupa „Pszczółki” z Przedszkola Publicznego "Kolorowe Kredki" w Łodzi

II miejsce - grupa „Myszki” z Publicznego Przedszkola nr 1 im. Kubusia Puchatka w Sztumie

III miejsce - grupa "Iskierki" z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze, grupa "Żabki" z Niepublicznego Przedszkola "Bajkowa Kraina" z oddziałami integracyjnymi oraz grupa "Biedronki" z Przedszkola Publicznego nr 3 w Kamiennej Górze (ex aequo)

TOP